Jak zorganizować pogrzeb w Warszawie?

Warszawa to największe polskie miasto, gdzie znajduje się kilka cmentarzy. Wybór samego miejsca pochówku zależ już jednak od rodziny zmarłego, od tego jaką lokalizację preferują czy gdzie leżą pochowani inni krewni. Jeśli wykupimy kwaterę na cmentarzu, na pewno warto zająć się tym aby wynająć sprawdzony dom pogrzebowy oraz podjąć decyzję o samej formie pochówku.

Pogrzeb w Warszawie sporo kosztuje

Trzeba brać pod uwagę to, że pogrzeby w stolicy kosztują dużo – znacznie więcej niż w wielu polskich miastach, a co dopiero na wsiach. Zasiłek pogrzebowy w wysokości 4 tysięcy złotych może nie starczyć, aby opłacić księdza, trumnę, zorganizować stypę. Warto brać pod uwagę to, że również miejsca na warszawskich cmentarzach są wyjątkowo drogie, jeśli chcemy wykupić kwaterę to musimy liczyć się z wydatkiem sięgającym nawet 10 tysięcy złotych! Do tego koszty samego pogrzebu, mogą mocno obciążyć kieszeń.

pogrzeby warszawa

Kremacja czy tradycyjny pochówek?

Zarówno z racji cen panujących w Warszawie, jak i mody, coraz więcej osób wybiera kremację jako formę pochówku swoich bliskich. W stolicy działają aż dwa krematoria – jedno przy Cmentarzu Komunalnym Południowym w Antoninowie, drugie przy Cmentarzu Komunalnym Północnym na Wólce Węglowej. Koszt spopielenia zwłok jest niższy niż w przypadku pogrzebu tradycyjnego jeśli chodzi o sam pochówek czy kupno urny. Dodatkowo urnę może nieść do grobowca najbliższa osoba, a nie jak w przypadku trumny, zwykle kilku mężczyzn z zakładu pogrzebowego.

Pamiętaj o dobrym domu pogrzebowym!

Wybór dobrego domu pogrzebowego to gwarancja tego, że pogrzeb przebiegnie bez problemu i dokładnie tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Zakład pogrzebowy może załatwić wiele formalności, na które zwykle nie ma siły pogrążona w żalu rodzina, a sami pracownicy służą wsparciem i stałą pomocą w rozwiązaniu każdego problemu. Polecaną firmą pogrzebową jest https://memento-mori-warszawa.pl/, która zajmuje się organizacją pogrzebów już od lat, oferując swoje usługi o najwyższej jakości, zawsze wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments