Kremacja osoby zmarłej – co warto wiedzieć?

Moment pożegnania z najbliższymi, którzy odeszli „na drugą stronę życia” jest chyba jednym z najtrudniejszych w życiu człowieka. Śmierć i czynności pogrzebowe zawsze wiązały się ze strachem przed tym, co w zasadzie jest nieuniknione. Obowiązkiem Zakładu Pogrzebowego Ozyrys jest zorganizowanie wszystkich związanych z tym wydarzeniem procedur w ten sposób, by poszanować godność osoby zmarłej i wolę jej najbliższych.

Kremacja Wałbrzych Ozyrys

Ozyrys – kompleksowe wsparcie w trudnych chwilach

Zakład Pogrzebowy Ozyrys z siedzibą w Wałbrzychu to podmiot, który pomoże Państwu przejść przez wszystkie trudne chwile związane z ostatnim pożegnaniem osoby zmarłej, a także ze spopieleniem jej zwłok. Zakład ten oddaje do dyspozycji bliskich specjalną salę ceremonialną, która zapewnia możliwość wyciszenia się i ostatecznego pożegnania się z osobą zmarłą. Istnieje też możliwość zorganizowania ceremonii religijnej lub świeckiej, a także – jeśli bliscy wyrażą taką wolę – okazja, by jeszcze raz obejrzeć zdjęcia i powspominać minione, przeżyte z daną osobą chwile.

Kremacja – profesjonalnie i z szacunkiem

Realizowany przez Zakład Pogrzebowy Ozyrys proces kremacji ciała zmarłego odbywa się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, a także z pełnym szacunkiem wobec zwłok. Co więcej, składa się on z kilku etapów, z których każdy ma swoją piękną wymowę. Samo spopielenie ciała trwa około dwóch godzin i odbywa się z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa. Co ważne, ciało umieszczane jest w specjalnej, ekologicznej trumnie, która w trakcie spalania nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji. Gdy już ciało zostanie spopielone, prochy umieszcza się w specjalnym, przeznaczonym do tego pojemniku. Co ważne, nie ma możliwości jego późniejszego otwarcia, dzięki czemu zapewnia się im odpowiedni szacunek. Na koniec jest on umieszczany w zwykłym grobie lub też w specjalnym kolumbarium. Warto podkreślić, że tego typu pochówek jest możliwy również w kościele katolickim.

Reasumując, kremacja to proces, który w Zakładzie Pogrzebowym Ozyrys w Wałbrzychu odbywa się z poszanowaniem ostatniej woli zmarłego i jego bliskich. Aby do kremacji mogło dojść, konieczne jest przedstawienie aktu zgonu, pisemnej woli zmarłego lub też dokumentu sygnowanego przez bliskich.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krematorium w Wałbrzychu
1 rok temu

W Wałbrzychu jest nowe krematorium – wiedzieliście?