Zakład Pogrzebowy Warszawa Bielany

Zakład pogrzebowy Warszawa Bielany

Śmierć bliskiej osoby jest jedną z najtrudniejszych sytuacji w życiu każdego człowieka. Żal, ból, smutek to emocje, jakie w takich chwilach są naturalne. Nawet nie warto ich pokonywać, jest to bowiem działanie, które w takiej chwili z pewnością się nie uda. Niestety trzeba mimo wszystko zdobyć się na wysiłek i zaplanować pogrzeb zmarłej osoby. Jest to niewątpliwie bardzo trudne, dlatego od razu lepiej zlecić je tym, którzy sobie z nim poradzą doskonale. Zakład pogrzebowy Warszawa Bielany może pomóc nam w organizacji pogrzebu i wszystkim, co jest związane z pochówkiem.

Ceremonie pogrzebowe Warszawa Bielany

Przez lata dominowały tradycyjne pogrzeby ze zmarłym w trumnie, mszą świętą, księdzem i stypą po pogrzebie. Obecnie jednak zakład pogrzebowy Warszawa Bielany zapewnia wiele innych opcji. Na uwagę zasługuje tu choćby kremacja zwłok. Urnę z prochami można pochować w grobie lub w kolumbarium. To ozdobne budowle na terenie cmentarza, w których można chować prochy wielu zmarłych. Minusem takiej opcji jest mniej miejsca na kwiaty czy znicze. Zaletą zaś jest koszt takiego rozwiązania. Nie trzeba wydawać niemałych pieniędzy na nagrobek tymczasowy, a potem stały.

Przeczytaj również: Czy kremacja jest dobrym rozwiązaniem?

Pogrzeb w obrządku religijnym lub świeckim

Warto wiedzieć, że istnieje możliwość pogrzebu w obrządku religijnym lub pogrzebu świeckiego. W tym drugim przypadku ceremonii pogrzebowej nie prowadzi ksiądz, ale mistrz ceremonii. Przy takiej uroczystości zazwyczaj prosi on też o chwilę ciszy, by ci, którzy przyszli na pogrzeb świecki, a są wierzący, mogli pomodlić się za zmarłego. Taka ceremonia jest bez wątpienia bardzo godna. Jest też poszanowaniem woli zmarłego, który za życia wskazywał, że nie chce pogrzebu w obrządku religijnym.

Zakład pogrzebowy Heron w dzielnicy Warszawa Bielany może zająć się wszystkim, co jest związane z pogrzebem, łącznie z pozyskiwaniem koniecznych dokumentów i organizacją stypy. Rozliczenie następuje na koniec. Od kosztów pogrzebu odejmowana jest kwota zasiłku pogrzebowego, przekazana na rzecz zakładu pogrzebowego. Jeśli koszt pogrzebu przekroczył 4 tysiące złotych, rodzina pokrywa wyłącznie sumę wykraczająca poza koszt zasiłku. Często jednak suma zasiłku pogrzebowego w pełni pokrywa koszty pogrzebu.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
najlepszy katalog funeralny
8 miesięcy temu

W firmie MPUK z Warszawy tez można zamówić kwiaty do pogrzebu, to bardzo ułatwia sprawę rodzinie zwłaszcza jeśli jest z daleka.