Pożegnaj z nami ukochaną osobę

Pogrzeb bliskiej osoby jest jednym z najcięższych momentów w życiu każdego człowieka. Trzeba zarazem pamiętać o tym, że jest to ostatnia szansa, by okazać zmarłemu oznakę naszego przywiązania i szacunku. Dlatego właśnie organizacja ceremonii pogrzebowej wymaga przemyślenia i taktu.

JAK POŻEGNAĆ SIĘ Z NAJBLIŻSZĄ OSOBĄ?

Zasadniczą kwestią dotyczącą aranżacji celebracji funeralnych jest sposób pochówku najbliższego. Są dwa wyjścia w takiej sytuacji: można odwołać się do tradycyjnych wzorców chrześcijańskich i pochować nienaruszone ciało w trumnie lub zaczerpnąć inspiracje z kultur antycznych i wschodnich, decydując się na kremację zwłok.

UKOJENIE BÓLU I ZŁAGODZENIE STRACHU

Drugi z wymienionych sposobów pochówku w ostatnich latach zyskuje coraz większe grono zwolenników. Trudno się temu dziwić. Ułatwia przełamanie bariery psychologicznej dotyczącej dylematu „jak moje ciało będzie wyglądać po śmierci”. Poza tym kremacja zwłok nie wiąże się z traumatyczną dla rodziny ekspozycją ciała w kaplicy. Jest to zatem rozwiązanie komfortowe zarówno dla żałobników, jak i osoby zbliżającej się do końca swoich dni.

ZALETY EKONOMICZNO-MORALNE

Nie ma co ukrywać, że rosnąca liczba kremacji jest również podyktowana względami ekonomicznymi. Cmentarze z biegiem lat się rozrastają. Nowe groby zajmują coraz więcej miejsca, przez co ceny kwater nieustannie rosną. Urna, w przeciwieństwie do trumny, nie musi być pochowana w ziemi. Naczynia pogrzebowe mogą być przechowywane w tzw. kolumbariach. Są to „półki”, na których ustawia się urny. Każda z nich jest oczywiście opatrzona stosowną tablicą upamiętniającą zmarłego. Pochówek w kolumbarium przebiega sprawniej, nie uwłacza godności osoby zmarłej oraz jest nieporównywalnie mniej traumatyczny dla najbliższych, a także mniej kosztowny.

WYSOKI POPYT GWARANTEM ROZWOJU USŁUG

Wrocław stanowi centrum najgęściej i najliczniej zaludnionego obszaru w południowo-zachodniej Polsce. Ta sytuacja stwarza bardzo duże zapotrzebowanie na usługi funeralne. Z jednej strony, warunkuje to stały spadek ilości wolnych miejsc na cmentarzach. Z drugiej strony, jest to czynnik motywujący usługodawców do ciągłego podwyższania oferowanego przez nich standardu obsługi.

DBAŁOŚĆ O KLIENTA PRZEDE WSZYSTKIM

Krematorium Wrocław jest najlepszym przykładem wymienionych wyżej zależności. Oferujemy profesjonalne podejście do wykonywanej przez nas pracy, co wiąże się z dyskrecją, wyrozumiałością oraz empatią, które okazujemy żałobnikom. Kremacje odbywają się w sposób sprawny i z poszanowaniem zarówno ostatniej woli zmarłego, jak i zaleceń jego najbliższej rodziny. Szczegółowy opis asortymentu świadczonych przez nas usług znajdą Państwo na stronie https://krematorium-olimp.pl/.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments