Co napisać na wieńcu pogrzebowym?

Napis na wieniec pogrzebowy to ważna kwestia. W ten sposób wyrażamy słowa pożegnania, miłości i przywiązania do zmarłej osoby. I, choć wieńce pogrzebowe, są raczej znakiem dla żyjących, którzy biorą udział w ceremonii pogrzebowej, jednak forma i sposób napisu na nich pozwalają wyrazić emocje w stosunku do zmarłej osoby po raz ostatni…

Co napisać na wieńcu pogrzebowym?

Każdy wieniec posiada szarfę. Jest to miejsce, gdzie umieszcza się tekst, wyrażając smutek z powodu odejścia bliskiej nam osoby oraz pożegnać się z nią.
Wybór tekstu na szarfę zależy w głównej mierze od tego jaka relacja łączyła nas ze zmarłą osobą. Jeśli nie wiemy co napisać – warto zapytać o to w dobrej kwiaciarni, takiej jak np. kwiaciarnia Elusia.

Napis dla osoby,z którą łączyły nas bliskie relacje

Jeśli osoba zmarła jest nam najbliższa lub bardzo bliska, np. jest to mąż,żona, tata lub mama – wówczas możemy pozwolić sobie na wyrażanie ważnych uczuć w osobisty sposób, pisząc np. „ukochanej mamie” lub „dziękuję, że byłaś”.
Z kolei, kiedy nie łączy nas więź z osobą zmarłą, ale uczestniczymy w pogrzebie z uwagi na relację z jej bliską osobą, wówczas sprawdza się inny tekst, np. „mamie naszej koleżanki z pracy…”.

Napis dla osoby,z którą łączyły nas oficjalne stosunki

W przypadku śmierci np. naszego pracodawcy, napis na szarfie powinien brzmieć bardziej oficjalnie niż w przypadku bliskiej osoby, np. „Z wyrazami żalu – pracownicy”.

Długość napisu oraz forma tekstu

Napis na szarfie nie powinien być długi, ponieważ nie ma ona znacznej długości. Kolejną kwestią jest fakt, że długi tekst może być nieczytelny, dlatego zdecydowanie lepiej ograniczyć się w wyrażaniu uczuć. Innym rozwiązaniem jest podzielenie go na dwie szarfy.
Napis może być odręczny lub wydrukowany. W tym drugim przypadku zyskujemy pewność, że będzie on czytelny. Z kolei odręczny uważa się za bardziej emocjonalny, a, przy ładnym charakterze pisma, nadaje on wieńcowi eleganckiej formy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments