Napis na szarfę pogrzebową

żołnierz z wieńcem
cmentarz i kwiaty
szarfa na grobie

Zamawiając wieniec pogrzebowy, pracownik kwiaciarni zadaje zazwyczaj standardowe pytanie dotyczące treści, jaka ma znaleźć się na szarfie pogrzebowej umieszczanej na wieńcu. Jeżeli nie wiecie, co w takiej chwili odpowiedzieć, przeczytajcie poniższy artykuł. Znajduje się w nim kilka najciekawszych podpowiedzi na właściwy napis na szarfę pogrzebową.

Szarfa pogrzebowa – jaki napis?

Z szarfą pogrzebową, podobnie jak z wieńcem, bywa bardzo różnie. Osoby, które nie stanowią najbliższej rodziny osoby zmarłej – ludzie z otoczenia, znajomi czy dalsi krewni – nie powinni mieć problemu z dobraniem odpowiedniego napisu. Uniwersalne i najczęściej stosowane: „Ostatnie pożegnanie” zazwyczaj całkowicie wystarczy w takich przypadkach. Jest to napis wykorzystywany najczęściej przez wszystkich, których relacje ze zmarłym były mniej lub bardziej ograniczone.

Co jednak powinny wybrać osoby, dla których zmarły był jakoś szczególnie bliski? Ludzie, którzy najbardziej cierpią z powodu straty, pragną to wyrazić w jak najlepszy sposób. Dlatego wybierają napisy na szarfę, będące znacznie bardziej osobiste. Oto kilka przykładów napisów na szarfę pogrzebową:

  • Kochanego męża żegna żona … (Imię)
  • Żegnamy Cię Tato … (imiona dzieci)
  • Kochanego ojca żegnają córka z mężem
  • Kochanego brata, szwagra, wujka itd., żegnają…
  • Kolegę z pracy żegna firma….
  • Drogiemu … (imię) – koleżanki i koledzy z (nazwa firmy)
grób i kwiaty

Istnieje wiele słów, jakie mogą pojawić się na szarfie pogrzebowej, jednak te najprostsze i płynące prosto z serca wyrażają zazwyczaj najwięcej. Słowa pożegnania oraz podpis osób, które składają wiązankę w zupełności wystarczą. Słowa i wiązanka są jedynie dodatkiem do tego, co naprawdę czujemy i jak jest nam przykro z powodu czyjegoś odejścia z tego świata. Naturalne jest, że im bardziej byliśmy zżyci i związani z tą osobą, tym większy jest nasz smutek i żal.

Napis na szarfę pogrzebową powinien być wyraźny i nie za długi, ponieważ nie ma na niego zbyt wiele miejsca. Osobiste pożegnanie zawarte w kilku nieskomplikowanych słowach będzie idealne zarówno dla najbliższych, jak i dalszych znajomych zmarłego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments