Częstochowa, czy nazwa miasta określa częste pogrzeby?

Częstochowa jest bardzo starym miastem, pierwsze wzmianki pojawiają się w źródłach pisanych już na początku XIII wieku i z pewnością dotyczą osady która funkcjonuje od dawna. Często zastanawiamy się, co znaczy nazwa miasta na którego terenie znajduje się klasztor z narodowa relikwią cudownego obrazu Matki Boskiej CzęstochowskiejZajmujemy się opisywaniem branży pogrzebowej więc, bardzo byśmy chcieli aby nazwa miasta Częstochowa była związana z tą terminologia. Niestety etymolodzy – specjaliści od nazewnictwa i pochodzenia słów – wywodzą nazwę bądź od imienia słowiańskiego legendarnego założyciela jakim miałby być – Częstoch, bądź z racji położenia na wyżynie częstochowskiej do faktu, że podróżując przez góry i doliny do miasta co jakiś czas znikało ono podróżnikom z oczu tj. chowało się.

Zakłady pogrzebowe Częstochowa Funer

Zakład pogrzebowy Częstochowa

Pomimo faktu, że nazwa miasta nie jest związana z pogrzebami, na terenie Częstochowy działa przynajmniej kilkanaście zakładów pogrzebowych i miejskie krematorium. Branża pogrzebowa jest więc w tym mieście licznie reprezentowana. Liczba mieszkańców Częstochowy maleje z roku na rok. Ze względu na fakt, że większość z nich to osoby w przedziale od 55 do 65 roku życia, sytuacja ta w najbliższych latach z pewnością przyspieszy. Już teraz duża liczba zakładów pogrzebowych w Częstochowie świadczy m.in. o dużej ilości zgonów.

Zakład pogrzebowy w Częstochowie, który wybrać?

W celu pomocy w wyborze doświadczonego i działającego w sposób uczciwy zakładu pogrzebowego w Częstochowie prowadzona jest strona ogólnopolskiego serwisu funeralnego  www-Funer® poświęcona temu zagadnieniu. Na stronie zapoznajemy się ze wszystkimi niezbędnym, informacjami dotyczącymi najlepszych zakładów pogrzebowych z Częstochowy, rodzajem świadczonych przez nie usług pogrzebowych oraz posiadanym doświadczeniu i zapleczu ( karawany, namioty, kaplice, chłodnie itd. ). Dodatkowo na stronach znajdują się moderowane imienne opinie na temat pracy poszczególnych firm pogrzebowych, każdorazowo potwierdzane ze strony redakcji. Rodziny pogrążone w żałobie mogą więc liczyć na wsparcie płynące z ogólnopolskiego portalu branży pogrzebowej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments