Organizacja pogrzebu- czy musisz dokonać tego sam?

Śmierć bliskiej osoby to jedna z największych traum, z którymi przychodzi nam się zmagać w ludzkim życiu. Odejście naszych bliskich jest bardzo różne, czasami poprzedza je choroba, a czasami zostawiają nas nagle. Jednak bez względu na sposób śmierci, pragniemy by opuścili ziemskie życie godnie, w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Stwierdzenie zgonu oraz otrzymanie aktu potwierdzającego ten stan, uznać można za rozpoczęcie procedur pogrzebowych.

Zazwyczaj w przypadku śmierci w szpitalu, ciało naszego bliskiego w bardzo krótkim czasie trafia do kostnicy, która posiada podpisaną ze szpitalem umowę. Jednak nie musimy się z tym godzić. Zgodnie z obowiązującym prawem, mamy możliwość wskazania interesującej nas firmy pogrzebowej (czas ten zazwyczaj to 6-8 godzin, w zależności od szpitala). Pamiętajmy, by przed ostatecznym wyborem zapytać osoby zajmujące się transportem zwłok, czy posiadają one odpowiednią ilość miejsca. Często nasi zmarli muszą być przechowywani dłużej niż 2-3 dni, np. ze względu na rozsianą po całym świecie rodzinę.

Organizację uroczystości pogrzebowej o charakterze kościelnym, również można zlecić firmie pogrzebowej. Zakład pogrzebowy nie tylko ustali szczegóły uroczystości ale również postara się o otrzymanie przez nas tzw. zasiłku pogrzebowego. Jego wysokość nie jest duża, jednak zazwyczaj wystarcza on na pokrycie bieżących potrzeb związanych z uroczystością.

Zakłady pogrzebowe zlokalizowane w większych miastach, taki jak np. Chorzów, ponadto oferują swoim klientom możliwość wykonania interesujących ich wiązanek pogrzebowych. Tworzone przez najlepszych florystów bukiety i wieńce są godną ozdobą trumny, w której spoczywa ciało ukochanej osoby. Dzięki powierzeniu wszystkich czynności jednej osobie, możemy być pewni, że ceremonia przebiegnie bez zbędnych zakłóceń, wszak zajmą się nią prawdziwi profesjonaliści (tacy jak Ci z zakładów pogrzebowych w Chorzowie)

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Martyna
Martyna
3 lat temu

W Chorzowie jest tyle zakładów pogrzebowych -nie możliwe – jestem bardzo zaskoczona.