Szarfa pogrzebowa – co na niej napisać?

Kwiaty są nieodłącznym elementem pogrzebu. Najbliższa rodzina decyduje się często na duże wieńce, dalsi znajomi wybierają z kolei wieńce lub pojedyncze kwiaty. Wieńce i wiązanki to zupełnie różne kompozycje kwiatowe, łączy je jednak szarfa pogrzebowa. 

Tradycją w Polsce jest, że na grób Zmarłego przynosi się kwiaty. W wierze katolickiej bardzo często razem z kwiatami stawia się zapalony znicz. Nie w każdym wyznaniu jednak tlący się płomyk jest wyrazem pamięci. Taką funkcję przejmują wtedy świeże kwiaty. 

Kto przynosi wieniec, a kto wiązankę? 

Wieniec jest bardziej okazałą kompozycją kwiatową, a tym samym jej cena jest dużo większa. Nie ma więc potrzeby, aby dalsi znajomi lub rodzina przynosiła na pogrzeb wieniec. W przypadku przyjaciół i dalszych krewnych adekwatniejsze będą wiązanki. Na obu tych kompozycjach umieszcza się szarfę pogrzebową. Najbliższa Rodzina może umieścić napis bardziej spersonalizowany odnoszący się bliskiej relacji ze Zmarłym. Może pojawić się więc napis „Kochanej Mamie/Tacie/Mężowi, Żonie” lub „Na zawsze pozostaniesz w naszych pamięciach”. Na wiązankach od dalszej rodziny i przyjaciół może pojawić się neutralny tekst jak: „Ostatnie pożegnanie” lub „Pokój Jej/Jego duszy”.

Usługi florystyczne w zakładzie pogrzebowym

Pracownicy zakładu pogrzebowego Ameno w Warszawie posiadają szeroki wybór szarf pogrzebowych. Dzięki ich doświadczeniu i zmysłowi estetyki każdy wieniec lub wiązanka zostanie przygotowany adekwatnie do okoliczności. W zakładzie pogrzebowym Ameno wykonywane są wieńce i wiązanki z zawsze świeżych kwiatów o podkładzie z gałązek iglaków. Świeże kwiaty mają krótszą żywotność niż kwiaty sztuczne. Prezentują one się jednak dużo bardziej elegancko oraz nadają całej uroczystości większej godności.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Funeralia.Com.Pl
3 lat temu

Informacje o akcesoriach funeralnych – funeralia – Zapraszam na moją stronę