Czy warto zdecydować się na kremacje?

Kremacja to coraz częściej wybierany sposób postępowania po śmierci kogoś bliskiego, będący dobrą alternatywą dla tradycyjnego pochówku. Co prawda szczególnie pokolenie osób starszych jest jeszcze bardzo przywiązane do tradycji, ale także wśród nich znajdują się zwolennicy kremacji. Na spopielenie zwłok rodzina decyduje się na skutek ostatniej woli wyrażonej przez zmarłego, ale także jeżeli nie wyraził on żadnej woli co do swego pochówku. Praktycznie każda nowoczesna firma, świadcząca usługi pogrzebowe w Warszawie oferuje pomoc w załatwieniu wszelkich formalności i praktyczne wparcie jeżeli chodzi o kremację. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

usługi pogrzebowe warszawa

Jakie korzyści przemawiają za kremacją?

Jeżeli rodzina zmarłego nie jest ostatecznie przekonana co do sposobu pochówku, może porozmawiać z pracownikami firmy, jaką jest zakład pogrzebowy. Rozwieją oni wszelkie wątpliwości natury funkcjonalnej oraz moralnej. Takie usługi pogrzebowe w Warszawie i innych miastach są akceptowane nie tylko przez wyznawców religii innej niż katolicka. Jak się okazuje przedstawiciele kościoła katolickiego także nie mają nic przeciwko spopieleniu zwłok, ponieważ obecnie odbywa się to w warunkach poszanowania godności osoby zmarłej, w nowoczesnych krematoriach. Nie ma więc obawy o to, że duchowny nie będzie chciał poprowadzić pogrzebu, jeżeli zwłoki zostaną skremowane.

Za kremacją przemawiają także pewne względy praktyczne, ponieważ dzięki niej możliwe jest dochowanie do istniejącego już grobu nim upłynie przepisowe 20 lat od ostatniego pochówku. To sprawia, że bliskie osoby mogą znaleźć się w tym samym grobie, jest też ekonomiczne. Obecnie kremacja nie przynosi już żadnych negatywnych skojarzeń, jest akceptowalna społecznie. Chyba nikt już nie uważa, że to bezcześci w jakikolwiek sposób zwłoki. Przy samym procesie może być obecna rodzina zmarłego, o ile sobie tego życzy. jest zachowywana godna, doniosła atmosfera. Co ciekawe, za kremacją przemawiają także względy ekologiczne. Ciało spopielone nie ulega dalszemu rozkładowi.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments