Kremacja czy pogrzeb tradycyjny?

Śmierć bliskiej osoby to duże obciążenie dla członków rodziny. Taka sytuacja wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji, w tym dotyczących formy pochówku.

Zgodnie z tradycją

Większość pogrzebów w naszym kraju nadal odbywa się w sposób tradycyjny. Kremacje, chociaż stopniowo zyskują więcej zwolenników, nadal nie są powszechne. Wynika to w dużym stopniu z faktu, że wiele osób przyzwyczajonych jest do tradycji i tak naprawdę nie wyobraża sobie innego rozwiązania. Nawet jeśli dzieci mają bardziej nowoczesne podejście, zazwyczaj chcą uszanować wolę rodziców w tym zakresie.

usługi pogrzebowe

Kremacje – coraz większe zainteresowanie

Przynajmniej jedna spalarnia zwłok działa już w każdym większym mieście, na przykład takim jak Warszawa, jednocześnie cały czas powstają nowe. Wzrost zainteresowania kremacjami wynika z dwóch czynników. Po pierwsze jest to związane z kurczącą się wolną przestrzenią na cmentarzach, ponieważ urny zajmują znacznie mniej miejsca niż nagrobki. Po drugie często decydującym czynnikiem jest niższa cena kremacji. Wydatki związane z pogrzebem są bardzo wysokie, więc trudno się dziwić, że wiele osób szuka oszczędności w tym zakresie. Z tych powodów można spodziewać się, że kremacje w przyszłości będą miały większe grono zwolenników.

kremacje bielsko-biała

Jaką formę pogrzebu wybrać?

Wybór formy pogrzebu ma zazwyczaj znaczenie nie tylko ekonomiczne i praktyczne, ale także emocjonalne. Ponieważ kremacja jest nadal stosunkowo mało znana, budzi również obawy. Niektóre osoby boją się na przykład, że skorzystanie z takiego rozwiązania może zostać źle odebrane przez niektórych członków rodziny.

Wszystko wskazuje jednak na to, że spopielenie zwłok będzie coraz częściej wybieraną formą pogrzebu. Taka forma ma swoje zalety, przemawiające głównie do młodych osób, które są mniej przywiązane do tradycji. Rośnie także dostępność tego typu usług, ponieważ są one oferowane przez więcej firm. Na korzyść spopielenia wpływa również fakt, że Kościół katolicki także zezwala na wybór tego sposobu pochówku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments